Zaledwie 40,9% internetowego ruchu generowane jest przez ludzi

Internet rozrasta się w ogromnym tempie, o czym świadczy chociażby fakt, że już wkrótce przesiądziemy się na protokół IPv6. Okazuje się jednak, że za większość ruchu generowanego w Sieci odpowiadają maszyny.

W 2014 roku ludzie odpowiedzialni byli za mniej niż połowę całego ruchu w Sieci. Konkretnie: za 40,9%%, reszta to działania botów, które można podzielić na dwie kategorie. Pierwsza z nich – „dobre boty” to w większości programy odpowiedzialne za przeszukiwanie Sieci i wyświetlanie wyników swoich poszukiwań w wyszukiwarkach internetowych. Do drugiej kategorii – „złe boty” można zaliczyć te mniej użyteczne mechanizmy odpowiedzialne między innymi za rozsyłanie spamu

Co ciekawe proporcje generowanego ruchu ludzie/boty zmienia się dość znacząco w zależności od rodzajów źródeł. Ludzie są znacznie bardziej aktywni w serwisach z branży e-commerce, podróżniczej, aukcyjnej/ogłoszeniowej i w sieciach społecznościowych.

Źródło: wirtualnemedia
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.