ZombiU trafi na komputery PC i konsole nowej generacji!

Ubisoft wydał ZombiU pierwotnie na konsolę Nintendo Wii U w 2012 roku, gdzie spotkała się z ciepłym przyjęciem wśród graczy dzięki innowacyjnemu wykorzystaniu gamepada konsoli. Po trzech latach w końcu posiadacze pozostałych platform będą mogli sprawdzić grę w akcji.

Port gry będzie nazwany po prostu „Zombi”, a za jego przeniesienie na konsole nowej generacji i komputery PC odpowiada studio Straight Right, które pracowało wcześniej nad konwersją Deus Ex: Bunt Ludzkości na Wii U.

Gra pozwoli nam wcielić się w jednego z mieszkańców Londynu, który został niespodziewanie zaatakowany przez plagę żywych trupów. Szukając zapasów, broni i kryjówek będziemy starali się uchronić przed niebezpieczeństwem.

Twórcy nie podali wielu szczegółów na temat portu gry. Wiemy jedynie, że możemy spodziewać się szybszego wczytywania zapisów gry, minimalistycznego HUD-u, dwóch nowych broni i większej kontroli nad latarką (regulacja szerokości kąta światła). Ponadto port nie otrzyma trybu multiplayer i będzie dostępny wyłącznie w dystrybucji cyfrowej. Gra zadebiutuje na komputerach PC, Xbox One i PS4 18 sierpnia br.

0
Źródło: Polygon
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.