Apple przegrywa w Chinach

To było do przewidzenia, że prędzej czy później któryś z chińskich producentów smartfonów "na swoim podwórku" okaże się bardziej popularny niż Apple. Wiecie, kto jest obecnie najpopularniejszym producentem smartfonów w Chinach?

Dzięki iPhone’owi 6, firma Apple przez chwilę mogła pochwalić się pozycją lidera na chińskim rynku. Jednak chwila szczęścia nie potrwała zbyt długo. Według opublikowanego właśnie raportu, który został przygotowany przez firmę badawczą Canalys, drugi kwartał 2015 przyniósł wielkie zmiany na chińskim rynku smartfonów.

Obecnym liderem na chińskim rynku inteligentnych telefonów jest dość młoda firma Xiaomi, która obecnie kontroluje 15,9% rynku. Zaraz za Xiaomi uplasował się Huawei (15,7%). Apple jeszcze trzyma się podium, jednak z pierwszego miejsca spadło na trzecie. Zaraz za nadgryzionym jabłkiem znajdują się Samsung i Vivo.

0
Źródło: Canalys
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.