Cortana w wersji dla Androida zastąpi w pełni Google Now

Zapewne wielu z was bawi się już nowym Windowsem 10 (albo próbuje wyłączyć wszystkie usługi Microsoftu, które odpowiedzialne są za zbieranie danych o użytkownikach) i zdążyło wyrobić sobie o nim opinię. Przypominamy, że to jeszcze nie koniec innowacji, które pojawią się w dziesiątce. Jest chociażby Cortana - asystent głosowy Microsoftu, który pozwoli nam na wygodniejszą obsługę systemu. Nawet, jeśli ten system to Android.

Microsoft nie zwalnia tempa, z jakim asystent głosowy Cortana rozwijany jest w wersji na Androida. Niestety, mówimy tu nadal o wersji beta, oficjalnie niedostępnej dla polskich użytkowników, jednak jej nowa funkcjonalność z pewnością warta jest opisania.

W wersji 1.0.0.204, Microsoft umożliwił Cortanie zastąpienie natywnego, androidowego asystenta – Google Now. Z pewnością wiecie, że jednym z najszybszych sposobów na wywołanie Google Now, jest przytrzymanie przycisku Home. Od teraz, wykonując tę akcję można wywołać Cortanę. Zintegrowaną z naszym systemem na desktopie/laptopie. Jest to genialny krok ze strony Microsoftu – ciekawe tylko jak zareaguje Google. W przeszłości gigant z Mountain View potrafił być nieco złośliwy, jeśli chodzi o aplikacje Google’a, działające na Windows Phone. Jak zareaguje na konkurencję na własnym podwórku?

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.