Cyanogenmod ma więcej użytkowników niż… Windows Phone i Blackberry razem wzięte?!

Android i iOS od lat zajmują dwa pierwsze miejsca na podium, jeśli chodzi o popularność mobilnych systemów operacyjnych. A co z miejscem numer 3? Kiedyś należało do Blackberry, obecnie uważa się, że stoi tam dumnie firma Microsoft, tymczasem...

Tymczasem twórcy, jak się okazuje – bardzo popularnego ROM-u, Cyanogenmod twierdzą, że Cyanogenmod używany jest obecnie przez ponad 50 milionów użytkowników na całym świecie. Twierdzą też, że taka liczba użytkowników daje im zaszczytne, trzecie miejsce, jeśli chodzi o popularność mobilnych systemów operacyjnych.

Nie do końca możemy zgodzić się z tym stwierdzeniem. Po szybkiej lekturze sprawozdań finansowych Microsoftu z ostatnich pięciu kwartałów, wynika, że firma sprzedała 42,5 miliona Lumii. Jeśli dodamy do tego telefony z Windows Phone, które Lumią nie są i urządzenia, na których działają systemy Blackberry, to… twórcy Cyanogenmod muszą zejść na ziemię.

Niemniej jednak 50 milionów użytkowników jest i tak bardzo dobrym wynikiem.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.