Gracze Hearthstone wydają miesięcznie… ponad 20 milionów dolarów!

W najnowszym raporcie opublikowanym przez SuperData analitycy oszacowali, że Blizzard zarabia miesięcznie 20 milionów dolarów dzięki... swojej darmowej grze karcianej Hearthstone.

SuperData skupia się w swoim raporcie na komputerowych grach karcianych, w których jak się okazuje – Blizzard wiedzie prym. Hearthstone okazał się ogromnym hitem, a po tym jak gra została udostępniona na platformy mobilne, zyski z niej wzrosły aż o 31%.

Na czym zarabia się w darmowej grze karcianej? Na kartach rzecz jasna. Musicie wiedzieć, że Hearthstone jest co prawda darmowy, ale zebranie wszystkich dostępnych kart w tej grze bez wydawania ani jednej złotówki zajęłoby co najmniej kilkanaście miesięcy. Nikt nie lubi tyle czekać. A skoro ktoś i tak spędza kilkanaście/kilkadziesiąt godzin miesięcznie grając w ten tytuł, to wychodzi z założenia, że wydanie tych kilkunastu złotych w tygodniu bądź miesiącu nie jest wcale takie straszne. I tak to działa.

0
Źródło: Kotaku
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.