Gry sieciowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród kobiet

Mit mówiący o tym, że kobiety nie grają już dawno został obalony w wielu badaniach. W Europie w gry wideo gra regularnie 132 milionów osób, z czego ponad 40% to przedstawicielki płci pięknej.

Co ciekawe jednak ten stosunek ulega zmianie, gdy weźmiemy pod uwagę gry mobilne – tu procent grających kobiet sięga już 52%. Dodatkowo badanie Flurry Analytics pokazało, że panie aż o 31% częściej sięgają po mikropłatności w grach sieciowych i społecznościowych.

Same smartfony także stają się dominującą platformą. 54% ankietowanych Brytyjczyków wskazało smartfona jako ulubione narzędzie do grania. Dopiero za nim pojawiają się pecety (51%), konsole (41%) i tablety (44%).

Powoli w niepamięć odchodzi stereotyp gracza- młodego mężczyzny. W 2008 roku badania wykazywały, że wśród graczy jest około 38% kobiet – w roku ubiegłym wartość ta podskoczyła do 43%.

0
Źródło: Volvo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.