Jak upada Samsung Galaxy Note 5? [wideo]

Do sieci trafił pierwszy profesjonalny drop test nowego smartfona z rodziny Galaxy Note. Rezultat eksperymentu powinien dać do myślenia osobom, którym często telefon wypada z ręki.

Ekipa PhoneBuff postanowiła sprawdzić jak radzi sobie Galaxy Note 5 z niespodziewanym kontaktem z ziemią. Test przeprowadzono z użyciem profesjonalnej maszyny dzięki czemu możemy zobaczyć jak upadek na daną część smartfonu wpływa na jego wygląd i działanie.

Już po pierwszym zrzuceniu z wysokości 1 metra się zauważyć „pajączki” na szklanej obudowie telefonu. Gorilla Glass 4 może chroni przed zarysowaniami, ale nie przed upadkiem na beton. Telefon co prawda dalej działał, ale wizualnie nie prezentował się już najlepiej. Zrzucony na boczną krawędź Note 5 nie doznał większych uszczerbków – metalowa część obudowy jest zdecydowanie trwalsza niż szklany panel. Dopiero po dwóch kolejnych upadkach smartfon zaczął szwankować – nie reagował na dotyk w prawym, dolnym rogu ekranu i na przesunięcia z góry na dół. Na tle Samsunga Galaxy S6 smartfon poradził sobie lepiej, ale wciąż nie jest to poziom HTC One czy iPhone’a 6.

0
Źródło: Phandroid.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.