Klawiatura z ekranem e-ink od Microsoftu

Gigant z Redmond udowadnia, że w dziedzinie mobilnych klawiatur jeszcze można wymyślić coś nowego. DisplayCover oprócz zwykłych klawiszy posiada także dodatkowy ekran w technologii e-ink.

W ubiegłym roku pisaliśmy Wam o klawiaturze posiadającej klawisze z wyświetlaczami e-ink. Microsoft podszedł do tego zagadnienia trochę inaczej. W górnej części urządzenia zamontował panel dotykowy o rozdzielczości 1280 x 305 pikseli wykonany w technologii e-ink. Zastosowanie e-tuszu pozwala zaoszczędzić energię tak cenną w przypadku urządzeń mobilnych, a panel dotykowy sprawia, że zyskujemy dodatkową funkcjonalność.

DisplayCover obsługuje podstawowe gesty dotykowe, które mogą się przydać przy korzystaniu z map czy programów graficznych. Wyświetlacz może też posłużyć jako ekran skrótów do aplikacji czy też funkcji danego programu. Ekranik obsługiwać można zarówno dłonią jak i rysikiem.

Na razie Microsoft nie zdradził z jakimi urządzeniami DisplayCover będzie kompatybilne, ani kiedy i w jakiej cenie możemy spodziewać się jej na rynku.

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.