Mac wciąż bez Siri

Firma Parallels tworząca rozwiązania do wirtualizacji systemu właśnie uaktualniła swoją aplikację dla systemu OS X. Dzięki niej, Cortana w zwirtualizowanym Windows 10 działa bezpośrednio z poziomu paska narzędziowego systemu Apple'a.

Wirtualizacja systemu wewnątrz innego systemu to nic nowego. Nawet apple’owy Boot Camp już obsługuje rozruch Windows 10, a bardziej rozbudowane narzędzia właśnie do wirtualizacji umożliwiają pracę na Windows 10 bezpośrednio z poziomu OS X. Jednak dzięki Parallels Desktop 11 i trybowi Coherence, Cortana z zwirtualizowanego Windows 10 przenosi się bezpośrednio do docka w OS X.

Tego typu rozwiązanie może wpłynąć na wydajność pracy komputera Mac i jego czas pracy na akumulatorze, ale to i tak dość zabawna sytuacja: apple’owska Siri nadal nie jest dostępna w systemie OS X, natomiast z microsoftowej Cortany możemy już wygodnie korzystać.

Oczywiście, jest jeszcze jeden mały haczyk: Cortana nie jest dostępna w Polsce i nie będzie w przewidywalnej przyszłości.

0
Źródło: PCWorld
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.