Oto pierwsza na świecie sprzętowa wirtualizacja na karcie graficznej

Technologia wielodostępowej karty graficznej AMD zapewnia stałą i przewidywalną wydajność oraz bezpieczne działanie zwirtualizowanych stacji roboczych.

Dziś na targach VMworld 2015 firma AMD zademonstrowała pierwszą na świecie sprzętową wirtualizację na karcie graficznej, czyli technologię wielodostępowej karty graficznej (AMD Multiuser GPU). To nowe rozwiązanie AMD umożliwia konfigurowanie wirtualnych stacji roboczych z pełną certyfikacją dostawców oprogramowania i wydajnością dorównującą stacjonarnym systemom. Specjaliści IT mogą łatwo skonfigurować wielodostępową kartę graficzną tak, aby ona jedna obsługiwała nawet 15 użytkowników. Demonstrację rozwiązań wirtualizacyjnych AMD można obejrzeć na stoisku 447 na targach VMworld 2015.

Technologia wielodostępowej karty graficznej AMD, która bazuje na ustandaryzowanej technologii SR-IOV (Single Root I/O Virtualization), to kolejny krok AMD w kierunku szerszego stosowania otwartych i nie-własnościowych standardów. SR-IOV to specyfikacja opracowana przez PCI SIG, która definiuje standardowy sposób realizowania wirtualizacji sprzętowej przez urządzenia. Technologię wielodostępowej karty graficznej AMD zaprojektowano tak, aby zachowywała i wspierała akcelerację graficzną oraz obliczeniową w takich zastosowaniach, jak projektowanie i produkcja albo media i rozrywka. Rozwiązanie to powstało w celu zniwelowania ograniczeń współczesnych kart graficznych odpowiadających za wirtualizację, które nie zapewniają przewidywalnej wydajności w aplikacjach CAD/CAE i multimedialno-rozrywkowych czy też w ogólnych zastosowaniach kart graficznych w przedsiębiorstwach.

Technologia wielodostępowej karty graficznej została stworzona z myślą o procesach akcelerowanych przez kartę graficzną, takich jak obliczenia realizowane przez GPU, jak i OpenCL. Dlatego też zaprojektowano ją tak, aby wyeliminować ograniczenia wirtualizacji programowej, na przykład obniżoną wydajność dla użytkowników końcowych. Użytkownicy mają dostęp do natywnych sterowników AMD do akceleracji OpenGL, DirectX i OpenCL, co pozwala na pracę bez żadnych ograniczeń.

Rozwiązanie AMD zaprojektowano pod kątem środowisk wykorzystujących VMware vSphere/ESXi 5.5 i nowszych wersji z obsługą protokołów zdalnych, takich jak Horizon View.

AMD dąży do tego, aby zapewnić profesjonalny sprzęt graficzny firmom, które planują wdrożyć środowiska zwirtualizowane. Aby pomóc menedżerom IT w procesach instalacji i bieżącego wsparcia, AMD nie pobiera żadnych dodatkowych opłat za stanowisko, oprócz kosztów zakupu rozwiązania wielodostępowej karty graficznej.

Źródło: AMD
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.