Periscope ma już 10 milionów użytkowników

Periscope to dość nowa usługa, która pozwala transmisję wideo na żywo wprost z naszego smartfona. Kiedy pojawiła się na rynku zabawek społecznościowych, niewielu ludzi wierzyło, że odniesie sukces. Okazało się, że jest inaczej. Przynajmniej na razie.

Kayvon Beykpour – CEO Periscope’a pochwalił się dzisiaj, że do 2 sierpnia 2015 jego serwis miał zarejestrowanych 10 milionów użytkowników, którzy codziennie oglądają łącznie 40 lat transmisji innych użytkowników.

Periscope zawdzięcza tak dużą popularność temu, że serwis ten został niedawno przejęty przez Twittera. Nie bez znaczenia ma również rozwój sieci komórkowych, które stają się coraz bardziej kompatybilne z przesyłaniem dość dużych pakietów danych. Zresztą to logiczne: korzystając z Twittera dzielimy się tekstem, jednak dla dzisiejszych nastolatków o wiele ważniejszy jest obraz, najlepiej ruchomy.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.