Rosja zablokowała serwis Reddit

Roskomnadzor - rosyjski urząd odpowiedzialny za kontrolę mediów i ich cenzurę atakuje ponownie. Tym razem na celowniku rosyjskich urzędników znalazł się jeden z najpopularniejszych serwisów internetowych, agregujących treść: amerykański Reddit, do którego dostęp jest obecnie w Rosji zablokowany.

Oficjalne uzasadnienie, które wystosował Roskomnadzor stwierdza, że serwis został zablokowany ze względu na umieszczony tam poradnik hodowli grzybów halucynogennych. Jednak Rosjanie, którzy nadal łączą się z Redditem za pośrednictwem serwerów proxy twierdzą, że Roskomnadzor po prostu nie lubi stron, na których panuje zbyt duża wolność słowa – taka atmosfera prowadzi do krytyki postępowania rosyjskich władz, a to się władzy rzecz jasna nie podoba.

Rosja już od jakiegoś czasu stara się w jak największym stopniu ograniczyć swoim obywatelom dostęp do zagranicznego internetu i coś nam mówi, że na blokadzie Reddita się nie skończy.

Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.