Smach Zero – pierwsza przenośna konsola ze Steam OS

Valve zamierza podbić serca graczy nie tylko komputerami stacjonarnymi posiadającymi optymalne podzespoły, ale też konsolą przenośną, która pod względem technicznym przewyższa dostępnych na rynku konkurentów.

Zapowiedziany rok temu SteamBoy zmienił nazwę na Smach Zero. Podczas targów Gamescom Valve zdradziło bliższe szczegóły techniczne urządzenia i jego cenę.

Konsolka będzie posiadała 5-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 720 pikseli. Pod maską znajdziemy czterordzeniowy procesor (nie podano jednak bliższych danych na jego temat), 4 GB RAM-u, 32 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia kartami SD, moduł Bluetooth, WiFi, wejście HDMI i port USB. W sprzedaży pojawi się także model PRO z modułem LTE.

Smach Zero już na starcie będzie kompatybilna z ponad 1000 grami ze Steama m.in. Dota 2, Half-Life 2 czy Civilization V. Konsola pojawi się na rynku dopiero pod koniec przyszłego roku, ale w przedsprzedaży będzie ją można nabyć od 10 listopada w cenie 299 dolarów.

0
Źródło: Ubergizmo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.