Twój profil na Facebooku wpłynie na twoją… zdolność kredytową?

Nowy patent zgłoszony przez Facebooka sugeruje, że na podstawie sieci naszych znajomych kredytodawcy będą mogli... obliczyć naszą zdolność kredytową.

Już niedługo, tuż przed złożeniem wniosku o kredyt być może będziecie musieli usunąć niektórych z waszych facebookowych znajomych. Wszystko za sprawą nowych narzędzi, nad którymi pracuje Facebook. We wniosku patentowym opisane są również nowe funkcje, które pomogą walczyć ze spamem i znacznie ulepszyć wyniki wyszukiwania, jednak mechanizm kredytowy okazał się „najciekawszym” wątkiem opisanym we wniosku.

Nie mamy pojęcia, co wspólnego ma zdolność kredytowa naszych znajomych z naszą zdolnością, jednak jak się okazuje Facebook musi widzieć jakąś zależność, skoro zgłosił taki patent. No i co się stanie, kiedy ludzie w końcu powiedzą dość i zmienią sieć społecznościową na coś innego?

0
Źródło: thestar
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.