Z powodu uczulenia na Wi-Fi, francuski rząd przyznał jej zasiłek

Marine Richard pracowała kiedyś jako producent radiowy. Niestety, ze względu na swoją nadwrażliwość elektromagnetyczną (EHS - electromagnetic hypersensitivity) musiała odejść z pracy i wyprowadzić się z miasta.

Ludzie cierpiący na EHS odczuwają dyskomfort, przebywając w zasięgu sygnałów radiowych, telewizyjnych, przesyłanych z BTS-ów do telefonów komórkowych oraz sieci bezprzewodowych. Marine Richard ze względu na swoje schorzenie musiała dosłownie uciekać z miasta i przeprowadzić się do wiejskiej chaty, w której -niektórym ciężko będzie w to uwierzyć- nie ma prądu.

Francuski Sąd pochylił się nad losem Richard i przyznał jej 500€ miesięcznego zasiłku ze względu na jej dolegliwość. Chorzy na EHS przyjęli ten wyrok z radością – jest to bowiem precedens, który już wkrótce może pomóc w walce o swoje prawa innym, cierpiącym na tę samą dolegliwość.

0
Źródło: independent
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.