Zdradziłeś żonę? Męża?

Grupa hakerska Impact Team włamała się w ubiegłym miesiącu do bazy danych Ashley Madison, a więc należącego do Avid Life Media witryny randkowej dla osób w związkach. Teraz zdecydowała się te dane opublikować.

Impact Team, po włamaniu na witrynę Ashley Madison, która pozwala osobom w związkach na umawianie się na „alternatywne względem własnego partnera spotkania” zażądał, by jej właściciel ją wyłączył, a także należącą do niego podobną witrynę o nazwie Established Men. Avid Life Media, a więc wyżej wspomniany właściciel, odmówił.

Grupa hakerska postanowiła więc spełnić swoje groźby. Opublikowała wykradzioną z serwisu, zajmująca 9,7 GB bazę danych zawierającą nazwiska, adresy pocztowe i mailowe i billingi kart kredytowych (bez danych samych kart), a także „preferencje względem potencjalnego nowego partnera” 32 milionów użytkowników Ashley Madison. Baza była zabezpieczona algorytmem bcrypt dla PHP, który złamano.

Avid Life Media domaga się „ukarania przestępców”.

0
Źródło: WIRED
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.