Alcatel Pop Star – dżinsowy smartfon

W jednym z pierwszych konceptów smartfon OnePlus miał posiadać wymienne obudowy, w tym właśnie materiałową. Ostatecznie producent nie zdecydował się na to rozwiązanie. Teraz możemy zobaczyć jak sprawdza się ten pomysł w praktyce.

Jedną z nowości zaprezentowanych przez Alcatela na targach IFA jest smartfon Pop Star kierowany dla miłośników nietypowego designu. Ten 5-calowy telefon posiada szereg wymiennych obudów, wśród których znajdziemy nie tylko dżinsową zaprezentowaną na zdjęciu powyżej, ale także drewnianą, wykonaną ze skóry aligatora, czy też plastikową w różnorodnych wzorach kolorystycznych.

Poza tym mamy tu do czynienia raczej z bardzo przeciętną specyfikacją. Oprócz wyświetlacza o rozdzielczości HD, znajdziemy tu czterordzeniowy procesor taktowany zegarem o częstotliwości 1,2 GHz, 8-megapikselowy aparat główny, 5-megapikselowy aparat dodatkowy, 8GB pamięci wewnętrznej ( z czego 5GB do dyspozycji użytkownika) oraz zaledwie 1 GB RAM-u. Całość pracuje pod kontrolą Androida w wersji 5.0.

Cena ani data premiery smartfona nie została jeszcze ujawniona.

0
Źródło: The Verge
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.