Disney inwestuje sporą sumę w kino VR

Już niedługo na rynku pojawią się takie urządzenia, jak Oculus Rift i HTC Vive. Wirtualna rzeczywistość znów jest na topie. Tym razem jednak wydaje się, że mamy odpowiednie technologie, aby VR stała się rozrywką głównego nurtu. Wierzy w to między innymi Disney.

Disney wraz z paroma innymi inwestorami zainwestował właśnie 65 milionów dolarów w firmę Jaunt, która twierdzi, że posiada wspaniały pomysł na stworzenie „kinowej platformy VR”. Nic dziwnego, że Disney tak bardzo interesuje się technologią VR – pomijając już (równie ważny!) fakt, że parki rozrywki Disneya to idealne miejsce na sprzedawanie rozrywki skupionej wokół wirtualnej rzeczywistości (gwarantującej jak największą immersję), firma ta jest również jednym z największych producentów filmowych w Hollywood. Facebook otworzył swoje studio filmów VR kilka miesięcy temu, Disney inwestuje w platformę kinową – bardzo możliwe, że za kilka lat multipleksy będą musiały przerobić kilka ze swoich sal kinowych, w których zamiast okularów 3D, będzie się przed seansem zakładało gogle VR.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.