Milion dolarów za złamanie iOS 9!

Zerodium, firma zajmująca się bezpieczeństwem komputerowym ogłosiła właśnie, że pierwsza osoba, która zgłosi się do nich z działającym jailbreakiem najnowszego systemu mobilnego Apple - iOS 9, otrzyma milion dolarów.

Zerodium stawia jednak pewne warunki. Aby otrzymać milion dolarów, trzeba opracować metodę, która zadziała dostarczona przez stronę internetową, lub wiadomość tekstową. Exploit musi być kompatybilny również z najstarszymi urządzeniami, kompatybilnymi z iOS 9, czyli iPhonem 5 i 3-cią generacją iPada.

Zerodium zostało założone w tym roku przez Chaouki Bekrara – jeśli interesujecie się bezpieczeństwem komputerowym, to możecie kojarzyć tego Pana i jego francuską firmę Vupen, która kilka razy tryumfowała na podium Pwn2Own.

„Konkurs” obowiązuje do 31 października, Zerodium zastrzega sobie prawo do jego wcześniejszego zakończenia, jeśli cała pula nagród (3 miliony, a więc przewidziana na 3 osoby) zostanie wcześniej przekazana zwycięzcom.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.