myPhone Funky

Tani i przyzwoity
myPhone Funky

Ostatnio prezentowaliśmy odporny na pył i wilgoć (IP67) model Hammer Iron. Tym razem przedstawiamy myPhone Funky 8 GB, smartfon o podstawowych parametrach, dostępny w przystępnej cenie.

Za około 300 zł otrzymujemy produkt wyposażony w dość jasny i czytelny, 4-calowy ekran IPS, dwurdzeniowy procesor wbudowany w SoC MT6572, gigabajt pamięci RAM i osiem gigabajtów pamięci flash. Jeśli porównać go z popularnymi ostatnio modelami o przekątnej długości 5 cali, Funky wydaje się dość mały, jednak dzięki temu powinien przypaść do gustu tym, którzy nie lubią chodzić z phabletem w kieszeni.

Od strony wizualnej produkt jest dość udany, choć można mieć uwagi co do dużej przestrzeni pod ekranem (tam gdzie umieszczono przyciski). Matowy tył obudowy jest estetyczny i ma wpływ na pewne trzymanie urządzenia w dłoni (zapobiega wyślizgiwaniu się).

Pod względem parametrów Funky 8 GB nie bryluje, choć oferuje dwukrotnie więcej pamięci RAM i flash niż model 4 GB, jest też nieco mocniejszy od wspomnianego Hammer Iron. Zamontowane podzespoły wystarczają do płynnego działania systemu i aplikacji, nie spodziewajmy się jednak wydajności umożliwiającej płynne działanie wymagających gier – te podstawowe zadziałają bez problemów. Funky przeznaczony jest dla początkujących użytkowników, np. dzieci.

Wbudowany układ

MediaTek MT6572 2x 1,3 GHz

Układ graficzny

ARM Mali-400 MP

Pamięć RAM / flash

1024 MB /8 GB

Ekran

4″ IPS, 480×800 pikseli

Bateria

Li-Ion 1500 mAh

Bateria – film/WLAN

194 / 246 min

Obsługa Aero2

tak

Kamera przód / tył

0,3 / 5 Mpix

System operacyjny

Android 4.4.2

Wi-Fi / Bluetooth / GPS / Radio FM / NFC

tak/tak/tak/tak/nie

Wymiary (wys. × szer. × gr.) / Masa

124,1×63,8×9,9 mm / 125 g

Info

www.myphone.pl

Grzegorz Bziuk