Nie używaj hasła na Androidzie

Odkryto nową lukę w zabezpieczeniach Androida, która pozwala złodziejowi lub innemu włamywaczowi na ominięcie ekranu blokady i uzyskanie dostępu do naszych danych. Podatne są systemy Android od wersji 5.0 do wersji 5.1.1.

Osoba która przejmie nasz zabezpieczony hasłem telefon lub tablet z Androidem może bez większego problemu dostać się do naszych danych. Należy uruchomić na zablokowanym telefonie aplikację Aparat na co Android pozwala i co jest normalne, a następnie wpisać w pole od hasła mającego odblokować telefon bardzo długi ciąg znaków. Moduł ekranu blokady zawiesi się i zostanie zamknięty, a włamywacz tym samym odblokuje telefon.

Dopóki nie pojawi się aktualizacja dla Androida od producenta telefonu, stanowczo zachęcamy do zmiany uwierzytelniania użytkownika w twoim urządzeniu. Zamiast hasła ustawmy jako metodę odblokowania telefonu lub tabletu kod PIN lub wzór graficzny.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.