Nowy smartfon od ZTE nie będzie miał aparatu

Trudno wyobrazić dziś sobie telefon, którym nie będzie można robić zdjęć czy nagrywać filmów. Kamera to podzespół, który wpływa też na odbiór całego smartfona. Tymczasem chiński producent zamierza wypuścić słuchawkę pozbawioną tego elementu.

W chińskiej bazie TENAA pojawił się model S3003, który pod względem specyfikacji reprezentuje typową półkę średnią. 5-calowy smartfon o rozdzielczości HD działa pod kontrolą czterordzeniowego procesora o częstotliwości 1,5 GHz, 1 GB RAM-u i 8 GB pamięci wewnętrznej. Na uwagę zwraca jednak brak jakiegokolwiek aparatu.

Dlaczego ZTE zdecydował się pozbawić ten model kluczowego w dzisiejszych czasach elementu? Bynajmniej nie z uwagi na oszczędności. Chodzi tu po prostu o bezpieczeństwo poufnych danych w danych sektorach. W niektórych fabrykach czy przedsiębiorstwach zabronione jest używanie telefonów komórkowych w obawie przed wyciekiem biznesowych informacji (np. fotografii nowych modeli). Smartfon ZTE może być pod tym względem ciekawą alternatywą – pracownicy będą mogli swobodnie korzystać z innych funkcji telefonu, a pracodawca będzie mógł spokojnie spać.

0
Źródło: Phonearena.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.