Pierwszy telewizor 8K od Sharp będzie kosztował fortunę

Sharp to pierwsza firma, która oficjalnie ogłosiła cenę swojego pierwszego modelu telewizora, który wyświetlać będzie obraz w rozdzielczości 8K. Ta cena to 16 milionów jenów, czyli pół miliona złotych. Zapewne zastanawiacie się, kto zapłaci tyle za telewizor?

Sharp jednak pozostaje spokojny i tłumaczy cenę tym, że początkowa dostępność modelu Sharp LV-85001 będzie bardzo ograniczona – w tym roku powstanie zaledwie 2700 paneli o tej rozdzielczości.

85-calowa przekątna ekranu, rozdzielczość 8K (7680x4320px), gęstość pikseli na poziomie 105ppi i kontrast 100000:1 mają zainteresować branżę medyczną, artystyczną i rzecz jasna najbogatsze korporacje. Co z dostępnością treści 8K? Jeśli planujecie zakup jednego LV-85001 dla siebie, to musimy was ostrzec: nawet Sharp zdaje sobie sprawę, że na produkcje w 8K poczekamy jeszcze trochę.

Stąd decyzja o tym, żeby w pierwszym telewizorze 8K zamontować tuner telewizyjny, który nie poradzi sobie z większą rozdzielczością niż 4K. Nie jest to oczywiście zbyt duży problem – kupując telewizor za pół miliona złotych ma się dla niego zapewne inne zastosowania niż oglądanie telewizji. Przynajmniej na razie.

Telewizor trafi do sprzedaży w październiku.

0
Źródło: BBC
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.