Pokemony zawitają do prawdziwego świata

Jeśli choć trochę interesujecie się mobilnymi grami z pewnością słyszeliście o Ingress. Ta gra MMO zdobyła na Androidzie sporą popularność (12 mln pobrań) za sprawą mechaniki wykorzystującej rozszerzoną rzeczywistość. Niantic Labs - studio odpowiedzialne za jej powstanie i równocześnie startup Google'a - pracuje nad podobnym projektem dla Nintendo.

Nintendo już wcześniej zapowiedziało, że zamierza podbić mobilny rynek – i to nie za sprawą portów swoich kultowych gier, ale całkiem nowych produkcji. Do takiej zaliczać się będzie Pokemon Go – gra MMO na smartfony, która z pewnością zelektryzuje wszystkich fanów japońskich potworków. Zasady rozgrywki nie zostały jeszcze sprecyzowane, ale po powyższym filmiku promocyjnym można się domyślić, że główną osią zabawy, będzie łapanie Pokemonów na ulicach miast z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości, a następnie pojedynkowanie się ze znajomymi lub też wymienianie się co lepszymi okazami.

Do sprzedaży trafi też specjalna bransoletka z diodami LED, która poinformuje użytkownika o wkroczeniu do obszaru aktywności. Gadżet będzie opcjonalny, ale pewnie spodoba się miłośnikom tej serii. Sama gra pojawi się na iOS i Androidzie bezpłatnie w przyszłym roku.

0
Źródło: Ubergizmo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.