Takiej Hiroszimy jeszcze nie widzieliście

Z pomocą nowych technologii można w ciekawy sposób zachęcić turystów do zwiedzania danego regionu. Przykładowo Dubaj stworzył na początku tego roku największy na świecie wirtualny przewodnik turystyczny, dzięki któremu można obejrzeć miasto na panoramicznych, 360-stopniowych zdjęciach. Władze Hiroszimy wpadły także na dość nietypowy pomysł.

Hiroszima kojarzy się przede wszystkim z miejscem dotkniętym olbrzymią tragedią. Miasto niegdyś zmiecione z powierzchni Ziemi, w ciągu kilku następnych dekad podniosło się z pyłu i stara się przyciągnąć uwagę turystów. Władze miasta postanowiły pochwalić się światu tzw. kocią dzielnicą – miejscem, w którym można spotkać wiele bezpańskich i przymilnych turystom czworonogów.

Za kotem imieniem Lala podążał dron, który na odpowiedniej wysokości wykonywał setki zdjęć panoramicznych. Po złożeniu otrzymaliśmy koci odpowiednik Street View. W ten sposób mamy okazję poznać zakątki miasta z nietypowej perspektywy. Miłośnikom kotów taki pomysł z pewnością przypadnie do gustu.

Wycieczkę po dzielnicy Onomichi odbędziecie pod tym linkiem.

0
Źródło: CNN.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.