Wojna z perspektywy dzieci

29 stycznia hit 11 bit studios doczeka się wersji konsolowej. Na PS4 i Xbox One gracze otrzymają jednak nie tyle zwykły port, co wersję gry z zawartością, która wpłynie na całokształt rozgrywki.

This War of Mine: The Little Ones – bo tak nazywać się będzie konsolowa edycja gry – wprowadzi do rozgrywki dzieci. W grach wideo, zwłaszcza tych o wojnie, mali bohaterowie praktycznie nigdy się nie pojawiają. 11 bit studios doszło do wniosku, że skoro gracze docenili poważny wydźwięk ich gry, to mogą przełamać kolejny schemat i ukazać pełne oblicze wojny.

Mimo ponurego otoczenia, dzieci zawsze pozostają dziećmi. Dlatego w grze oprócz aspektów skupiających się na przetrwaniu będziemy teraz musieli także zadbać o nastrój naszych podopiecznych – bawić się z nimi, konstruować zabawki czy też uczyć ich przydatnych umiejętności. Z drugiej zaś strony obecność dzieci podniesie morale ocalałych i może sprawi, że chociaż przez chwilę będą mogli zapomnieć o trudach wojny.

Gra ukaże się na konsolach PS4 i Xbox One 29 stycznia 2016 roku.

0
Źródło: 11 bit studios
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.