Batman: Arkham Knight wrócił na PC z błędami

Batman: Arkham Knight wrócił na PC z błędami

Choć trudno w to uwierzyć, Rocksteady Studios nadal nie potrafią zoptymalizować odpowiednio gry stworzonej na 9-letnim silniku graficznym. Gracze, którzy dziś próbowali odpalić zaktualizowaną wersję Batman: Arkham Knight napotykali problemy ze stronicowaniem pamięci na dysku twardym (głównie dotyczy to systemu Windows 7). Śmiesznym wydaje się fakt, że Rocksteady po tak długim czasie zamiast naprawić błąd zaleca graczom przerywanie dłuższych sesji i restartowanie gry.

Co ciekawe osoby grające na Windows 10 również mogą spotkać się z tym problemem jeśli ich pecety posiadają mniej niż 12 GB RAM-u. Warto zauważyć, że producent w rekomendowanych wymaganiach sprzętowych zalecał 8 GB RAM-u, a nie aż 12 GB. Studio obiecuje, że zajmie się także mniejszymi błędami związanymi ze specyficznymi kartami graficznymi.

Niezadowolonym z tej sytuacji graczom, którzy kupili grę, Warner Bros. oferuje za darmo inne tytuły z serii o Batmanie – Batman: Arkham Asylum GOTY, Batman: Arkham City GOTY, Batman: Arkham Origins i Batman: Arkham Origins Blackgate.