Dell właśnie kupił EMC

A więc to prawda! Dell ogłosił, że właśnie przejął giganta w postaci firmy EMC. Zapłacił za niego łącznie 67 miliardów dolarów w gotówce i akcjach. To największe przejęcie w historii prywatnych firm technicznych.

Dell rozszerza swoją działalność i nie chce się zajmować już wyłącznie komputerami osobistymi. Zakup EMC za 67 miliardów dolarów (!) jest najlepszym dowodem na jego determinację. Od teraz, dzięki przejęciu EMC, będzie się zajmował również serwerami, przechowywaniem danych, wirtualizacją (EMC jest większościowym akcjonariuszem VMware), infrastrukturą konwergentną (do EMC należy VCE), chmurą hybrydową, usługami mobilnymi i bezpieczeństwem (EMC jest właścicielem RSA).

Szczególnie łakomym kąskiem dla Della jest wyżej wspomniany VMware. Choć firma ta, jak do tej pory, pozostanie niezależna, tak pakiet kontrolny od teraz będzie należał właśnie do Della. VMware pozostanie jedynym pseudoniezależnym bytem, reszta trafi pod skrzydła marki Dell.

0
Źródło: EMC
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.