Dni Panelu Sterowania Windows są policzone

Windowsa nadal można konfigurować w dwóch miejscach: w aplikacji Ustawienia i w Panelu Sterowania. Dlaczego wciąż mamy ten bałagan, nawet w Windows 10? Microsoft odpowiada.

Aplikacja Ustawienia w Windows, choć dobrze zaprojektowana i bardzo rozbudowana, nadal nie potrafi realizować wszystkich funkcji Panelu Sterowania. Czy to oznacza, że Microsoft z premedytacją daje nam dwa narzędzia, jedno łatwiejsze dla zwykłego użytkownika, a drugie bardziej rozbudowane dla tego zaawansowanego?

Nic z tych rzeczy. Zapytany o to Gabe Aul z Microsoftu na Twitterze, przyznał, że to nadal jest problem Windowsa, ale dał do zrozumienia, że wkrótce Panel Sterowania zniknie całkowicie, jak tylko aplikacja Ustawienia będzie na to gotowa.

Microsoft, jak argumentuje Aul, nie chce utrzymywać dwóch rozwiązań z uwagi na konieczność powielania kodu programistycznego, zwiększania złożoności konstrukcji systemu i zużycia przez niego większej ilości zasobów.

@billybobjoe2211@brandonleblanc Having two separate implementations means more code complexity and disk/mem usage. Getting to one is leaner

— Gabriel Aul (@GabeAul) październik 4, 2015

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.