Elon Musk: jak najszybciej musimy opuścić Ziemię

Elon Musk, oprócz bycia prezesem firmy Tesla, jest też właścicielem firmy SpaceX, której celem jest kolonizacja Marsa. Według Muska im dłużej zwlekamy z tym zadaniem, tym więcej ryzykujemy.

Musk przypomina, że nasza planeta była miejscem 5 globalnych kataklizmów, które doprowadziły do masowej zagłady gatunków zamieszkujących ją zwierząt. Miliarder obawia się, że prędzej, czy później nastąpi kolejna „apokalipsa”. Dlatego też im szybciej wyślemy ludzi na inne planety, tym większe są nasze szanse na przetrwanie, jako gatunek.

Oczywiście, żeby zapewnić odpowiednią różnorodność genów, na Marsa trzebaby przetransportować ok. miliona ludzi – na dzień dzisiejszy takie przedsięwzięcie jest prawie niemożliwe, biorąc jednak pod uwagę tempo, z jakim rozwijamy obecnie najnowsze technologie, jest to prawdopodobnie kwestia kilku dekad. I bardzo dużej ilości pieniędzy.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.