Firma Apple znów zarobiła więcej, niż planowała

W swoim kwartalnym raporcie obejmującym 4-ty kwartał fiskalnego roku 2015 Apple pochwaliło się zyskami, które przekroczyły prognozy ekspertów. Akcje Apple zdrożały o 1,96$, zamiast prognozowanych 1,88$.

Zysk z globalnej sprzedaży Apple w czwartym kwartale to 51,5 miliarda dolarów. Wiele z tych pieniędzy pochodzi z Chin – mieszkańcy tego kraju kupili o 99% więcej urządzeń Apple w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Analitycy ostrzegają jednak, że rynek smartfonów staje się coraz bardziej nasycony – coraz więcej ludzi na świecie korzysta ze smartfona, co w praktyce przekłada się na to, że coroczne statystyki producentów, jeśli chodzi o liczbę sprzedanych urządzeń będą stopniowo maleć (nie każdy wymienia telefon co roku). Sytuacja ta dotknęła już firmę Samsung, która zmuszona była obniżyć ceny swoich flagowych telefonów S6 i S6 Edge.

0
Źródło: Apple
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.