Google Glass będą wyświetlać hologramy?

Okulary do rozszerzonej rzeczywistości od Google miały być rewolucją, jednak zdecydowano o nie wydawaniu ich jeszcze na rynek. Projekt nie umarł, lecz jest ciągle po cichutku rozwijany. Nowy patent daje wyobrażenie o kierunku, w jakim mogą podążać Google Glass.

W marcu br. Google zainwestowało 542 miliony dolarów w tajemniczy startup Magic Leap, któremu udało się stworzyć wysoce wiarygodną i bardziej komfortową technologię do rozszerzonej rzeczywistości (obraz wyświetlany bezpośrednio na siatkówce oka).

Teraz do sieci przedostał się nowy patent Google, w którym możemy poczytać o headsecie zdolnym wyświetlać hologramy. Sugerując się obrazkami dołączonymi do wniosku (fot. powyżej) zauważymy, że konstrukcja urządzenia bardzo przypomina Google Glass. Bardzo prawdopodobne jest, że gigant internetowy postanowił udoskonalić swoje okulary do tego stopnia, by były bezpośrednią konkurencją dla Hololens od Microsoftu, których pokaz zrobił furorę. I to byłby powód do radości, gdyż nic tak nie rozwija technologii jak zdrowa konkurencja.
Źródło: Engadget.com
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.