Musk: jeśli nie uda Ci się w Tesli, idziesz do Apple

Elon Musk, założyciel Tesla Motors nie ma zbyt wysokiego mniemania o Apple. W wywiadzie, którego udzielił ostatnio niemieckiej gazecie Handelsblatt, CEO Tesli pozwolił sobie na kilka "żartów" z giganta z Cupertino.

Musk powiedział na przykład, że Apple bardzo chętnie zatrudnia inżynierów, którzy z jakiegoś powodu nie sprawdzili się w Tesli:

Zatrudniają ludzi, których my zwolniliśmy. (…) W żartach nazywamy Apple „cmentarzyskiem Tesli”. Jeśli nie uda Ci się u nas, idziesz pracować dla Apple. Nie żartuję.

Założyciel Tesli nadal uważa, że samochód Apple to kolejny, logiczny krok, jeśli chodzi o rozwój tej firmy, jednak jest dość sceptyczny, jeśli chodzi o sam projekt samochodu z Cupertino.

Samochody są o wiele bardziej skomplikowanymi konstrukcjami, niż smartfony, czy inteligentne zegarki. — ciężko nie zgodzić się z ekscentrycznym miliarderem. Miejmy nadzieję, że Apple weźmie sobie te złośliwości do serca i zaprojektuje samochód, który będzie mógł konkurować z modelami Tesli. Na takiej „walce” zyskają najbardziej zwykli konsumenci.

0
Źródło: theverge
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.