Pierwsza gra Nintendo na smartfony nie jest tym, czego oczekiwaliście

Choć Nintendo od dawna wzbraniało się przed ekspansją swoich marek na smartfony i tablety, na początku tego roku zdecydowanie złożyło broń. Do dzisiaj nie wiedzieliśmy jakiego rodzaju gry przygotowuje "Wielkie N" - jeśli spodziewaliście się spin-offów popularnych marek takich jak Super Mario czy The Legend of Zelda chyba będziecie rozczarowani.

Pierwsza smartfonowa produkcja Nintendo nosi nazwę Miitomo i raczej nie zachwyci nikogo poza granicami Japonii. Gra będzie umożliwiała stworzenie własnego Mii avatara, który następnie będzie mógł komunikować się z innymi avatarami… Brzmi to bardziej jak rodzaj obrazkowego czatu niż typowa gra, ale Nintendo z pewnością wie co robi. Produkcja będzie oparta na modelu Free-to-play, zatem możemy spodziewać się mnóstwa mikropłatności odpowiadających za wygląd naszej postaci.

Miitomo zadebiutuje w przyszłym roku. Miejmy nadzieję, że pozostałe, smartfonowe gry Nintendo będą jednak bardziej przypominały konsolowe produkcje. Do marca 2017 mają zostać wydane jeszcze cztery inne produkcje.

0
Źródło: theverge.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.