Tak w Rosji walczą z nielegalnym parkowaniem na miejscach dla osób niepełnosprawnych

30% rosyjskich kierowców nie widzi problemu w zajmowaniu miejsca osobom niepełnosprawnym, całkowicie ignorując przyczyny powstawania takich specjalnych obszarów. Organizacja Dislife ruszyła z potężną kampanią mającą na celu zmienienie takiego sposobu myślenia.

Terapia szokowa opiera się na następującym rozwiązaniu. Ilekroć pełnosprawny kierowca próbuje zaparkować na miejscu osoby niepełnosprawnej, specjalne kamery wykrywają brak naklejki na szybie, którą normalnie posiada samochód osoby niepełnosprawnej. Następnie tuż przed maską samochodu, w miejscu które próbuje zająć kierowca-ignorant pojawia się hologram prawdziwej osoby niepełnosprawnej, która w dobitny sposób tłumaczy, dlaczego tak ważne jest uszanowanie jej praw.

Akcja prowadzona jest na parkingach galerii handlowych i centrów biznesowych. Pomysł jest świetny i może rzeczywiście dać wiele do myślenia. Obserwując sytuacje na polskich parkingach ze smutkiem przyznaję, że naszym rodakom też przydałaby się taka uświadamiająca kampania.

0
Źródło: Sciencedump.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.