W najnowszym Cardboard SDK pojawiło się Google Street View

Google pochwaliło się dzisiaj, że aplikacja Cardboard VR dostępna jest już na terenie 100 państw, zarówno w wersji dla Androida, jak i dla iOS. Z tej okazji pojawiła się też aktualizacja Cardboard SDK.

Co się zmieniło? Cardboard od dzisiaj ma współpracować o wiele lepiej z czujnikami ruchu, zamontowanymi w smartfonach z Androidem i iOS. Dzięki temu, poruszanie się w wirtualnej rzeczywistości ma być o wiele bardziej płynne, a co za tym idzie – wygodniejsze.

Cardboard zyskał też pełną kompatybilność z językiem Unity, zwiększając tym samym o wiele większe możliwości renderowania grafiki w VR, oraz – to dla większości użytkowników będzie prawdopodobnie największą nowością – Cardboard obsługuje od dzisiaj Google Street View. Oznacza to, że zakładając gogle Google’a możemy zorganizować sobie wirtualny spacer po większości większych miast na świecie.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.