W przyszłe Halloween pogramy w Outlast 2

Outlast, mimo, że był debiutem studia Red Barrels Games, wniósł sporo świeżości do gatunku horroru. Gra zyskała sobie wielu fanów dzięki świetnej historii, bardzo dobrej oprawie wizualnej i gęstej, przerażającej atmosferze.

Nic dziwnego, że studio zdecydowało się na sequel. Na razie o samej grze wiadomo tylko tyle, że będzie rozgrywać się w tym samym uniwersum, choć w zupełnie innym miejscu. Pojawią się także nowi bohaterowie. Nie zabraknie również kamery noktowizyjnej, ikonicznego narzędzia tej serii.

Z opublikowanego trailera i wypowiedzi twórców wynika, że motywem przewodnim w grze będzie religia ( być może będziemy przedzierać się w głąb przerażającej sekty).
– „Ludzka natura popycha nas do skrajnej przemocy i zepsucia, które następnie uzasadniamy bożym natchnieniem i obietnicą raju. Horror wzrasta z desperacji i ślepej wiary. Outlast 2 sprawdzi Waszą wiarę, spychając Was do miejsca, w którym pogrążenie się w szaleństwie jest jedynym rozsądnym wyjściem”.

Outlast 2 nadejdzie na komputery PC i konsole PS4 oraz Xbox One w trzecim kwartale przyszłego roku.

0
Źródło: Polygon
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.