Zapomnijcie o sequelu Obcego: Izolacji

Wydawać by się mogło, że gra, która zebrała tak pozytywne oceny od recenzentów i użytkowników to żyła złota. Niestety nie zawsze zachwyty w branży idą w parze z dobrą sprzedażą produktu.

Tim Heaton, dyrektor studia Creative Assembly, w rozmowie z Game Industry przyznał, że najprawdopodobniej nie doczekamy się sequelu Obcego: Izolacji. Przyczyną jest niska sprzedaż gry:

„2.1 miliona sprzedanych egzemplarzy? To żadne osiągnięcie. Czy jestem z tego zadowolony? Oczywiście, że nie. Myślę, że ten gatunek nie olśnił na tyle publiczności, byśmy mogli osiągnąć sprzedażowy sukces. Tworzenie konsolowej gry AAA jest strasznie trudne. Wycisnęliśmy przy produkcji siódme poty i po jej premierze odetchnęliśmy z ulgą.

Obcy: Izolacja 2 nie pozostaje poza dyskusją, bo jesteśmy bardzo dumni z tego co stworzyliśmy i w tym temacie można jeszcze sporo opowiedzieć. Jednakże czy chcemy wydawać kolejny raz tak wielką sumę pieniędzy, by znów osiągnąć zaledwie próg rentowności? Myślę, że nie tego chce SEGA [wydawca gry Obcy: Izolacja], gdy mamy w portfolio inne gry, która pozwalają osiągać spore przychody

.”

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.