2 mld na Minecrafta to nic w porównaniu do nowej transakcji Activision

Candy Crush Saga mimo prostej oprawy wizualnej i nieskomplikowanego gameplayu jest jedną z najbardziej dochodowych gier na świecie osiągając obroty przekraczające miliard dolarów rocznie. To właśnie na ten tytuł połakomiło się Activision.

Amerykański wydawca kupił studio King odpowiedzialne m.in. właśnie za Candy Crush Sagę za bajońską kwotę 5,9 miliardów dolarów. Do tej pory największych echem w branży okazało się kupno studia Mojang przez Microsoft za 2 miliardy dolarów. Nawet tak przyszłościowe „wynalazki” jak Oculus Rift (2 miliardy dolarów) czy Twitch (970 milionów dolarów) zostały sprzedane za mniejsze kwoty. Activision przyznał, że krok ten będzie dla nich opłacalną inwestycją także z uwagi na ogromną- bo liczącą pół miliarda aktywnych użytkowników- bazę graczy, którym będzie można zaoferować jeszcze większą niż obecnie liczbę gier.

Logiczna gra F2P stanie obok takich gigantów jak World of Warcraft i Call of Duty w portfolio Activision na wiosnę przyszłego roku, kiedy to transakcja zostanie sfinalizowana.

0
Źródło: Venturebeat.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.