„To będzie najpopularniejszy Windows w historii”

Windows 10 został wydany na rynek 29 lipca bieżącego roku i od tej pory, w raptem kwartał, zdobył 120 milionów użytkowników. Analitycy z Gartnera twierdzą, że sukces Windows 10 będzie jeszcze większy od sukcesu Windowsa XP i Windowsa 7.

Analizy Gartnera wykazują, że Windows 10 ma być najpopularniejszym systemem operacyjnym w historii Microsoftu. Jako główne uzasadnienie podaje fakt, że aktualizacja z systemów Windows 7 i Windows 8.1 jest darmowa przy zachowaniu zgodności wstecznej z urządzeniami i aplikacjami stworzonymi pod te systemy.

Gartner twierdzi również, że 50 procent korporacji wdroży procedury migracyjne na Windows 10 do stycznia 2017 roku i spodziewa się, że zostaną one przeprowadzone znacznie sprawniej niż w przypadku przejścia na Windows 7.

Inne argumenty, jakie podnosi Gartner, to wygaśnięcie w 2020 roku wsparcia technicznego dla Windows 7 i coraz większy popyt na tablety z Windows i komputery hybrydowe. Firma przewiduje również, że do 2018 roku jedna trzecia laptopów z tych wprowadzanych na rynek będzie wyposażona w ekran dotykowy.

0
Źródło: Gartner
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.