Activision otwiera studio filmowe

Amerykański wydawca rozpoczyna mocno inwestować w swoje marki. Niedawno wykupił za 6 mln dolarów twórców Candy Crush Sagi, a teraz ogłosił powstanie własnej wytwórni filmowej.

Już niedługo trafi do kin ekranizacja Warcrafta i wygląda na to, że kolejne marki Activision także zostaną wykorzystane na srebrnym ekranie. Wydawca ogłosił bowiem powstanie własnego studia filmowego, które skupiać się będzie na tworzeniu pełnometrażowych filmów kinowych i seriali telewizyjnych.

W pierwszej kolejności w telewizji zobaczymy animowany serial oparty na serii Skylanders. Reżyserem serialu będzie Eric Rogers znany ze scenariusza do Futuramy. Jeśli chodzi o obsadę aktorską (w tym wypadku aktorów dubbingujących) zobaczymy tu m.in. Justina Longa („Alvin i Wiewiórki”, „Stosunki międzymiastowe”) i Ashley Tisdale („High School Musical”). W dalszych planach jest także ekranizacja Call of Duty – zarówno w formie pełnometrażowego filmu jak i serialu telewizyjnego.

0
Źródło: VG24/7
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.