Aktualizacja PS4: Sony odblokowało siódmy rdzeń konsoli?

Spekulacje na temat najnowszej aktualizacji PlayStation 4 pojawiły się w serwisie DualShockers, który z kolei powołuje się na forum NeoGaf, gdzie niektórzy użytkownicy twierdzą, że PS4 po ostatniej aktualizacji zyskało co nieco na mocy obliczeniowej.

Jeśli śledzicie historię konsoli Playstation 4, zapewne wiecie, że obecnie japońska konsola oferuje deweloperom sześć z ośmiu rdzeni swojego CPU. Pozostałe dwa zarezerwowane są dla systemu operacyjnego PlayStation.

Najnowsza aktualizacja mogła zmienić ten stan rzeczy. Użytkownicy NeoGaf spekulują, że firmie Sony udało się zoptymalizować system operacyjny swojej konsoli na tyle, że obecnie potrzebuje on zaledwie jednego rdzenia do stabilnego działania. Jeśli to prawda, siódmy rdzeń procesora konsoli stał się „wolny”, a jego moc obliczeniowa mogłaby być wykorzystywana przez twórców gier, zapewniając tym samym odrobinę większą moc obliczeniową do wykorzystania w grach komputerowych.

Sony niestety nie skomentowało powyższych informacji w żaden sposób, więc równie dobrze cała sprawa może okazać się pustą plotką.

0
Źródło: DualShockers
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.