Anonimowi kontra ISIS: 3824 do 0

Dzień po tym, jak Anonimowi ogłosili cyfrową wojnę przeciwko ISIS, hakerom udało się zablokować ponad 3000 kont, z których korzystali radykałowie.

Ataki Anonimowych to odpowiedź na zamachy w Paryżu – tempo hakerów jest dość imponujące. Akcja oznaczona hasztagiem #OpParis wystartowała zaledwie wczoraj, a hacktywiści zdążyli już zablokować 3824 kont (wynik zapewne już zdążył się zmienić) z których korzystały osoby w jakiś sposób powiązane z ISIS.

Anonimowi uruchomili też stronę internetową #opIceISIS, na której każdy może zgłaszać „podejrzane” profile w mediach społecznościowych, którymi powinni zająć się hakerzy. Cała akcja to typowy przykład internetowego aktywizmu – podobną operację Anonimowi przeprowadzili już, w odpowiedzi na atak na redakcję Charlie Hebdo – wtedy hakerom udało zablokować się kilkanaście tysięcy kont social media należących do ekstremistów.

0
Źródło: Softpedia
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.