Asus pracuje nad własnymi HoloLensami

W przyszłym roku Microsoft udostępni developerską wersję HoloLensów za cenę 3000 dolarów. Jeśli chodzi o konsumencką wersję tego urządzenia oprócz wariantu giganta z Redmond w sklepach pojawi się także model opracowany przez Asusa.

Szósty co do wielkości producent komputerów zapowiedział, że podjął już współpracę z Microsoftem w celu stworzenia własnych gogli do rozszerzonej rzeczywistości. Tym samym Microsoft potwierdził, że HoloLens mają być kategorią sprzętu, a nie urządzeniem jedynym w swoim rodzaju. Być może zewnętrznym producentom, takim jak Asus, uda się stworzyć gogle o innego typu podzespołach – bardziej wydajnych, bądź – na co szczerze liczymy – bardziej przystępnych cenowo.

Asus na razie nie zdradza nic ani na temat formy ani na temat ceny swoich HoloLensów. Wiemy natomiast, że zaprezentowane one zostaną w 2016 roku.

0
Źródło: Cnet.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.