Chcesz kupić komputer z Windows 7?

Microsoft ostrzega producentów sprzętu, że już za rok nie będą oni mogli sprzedawać komputerów z Windows 7 i Windows 8.1. Od 31 października 2016 roku w sklepach obecne będą urządzenia wyłącznie z Windows 10 i konkurencyjnymi systemami.

Microsoft zazwyczaj wstrzymuje sprzedaż licencji na dany system partnerom OEM dwa lata po premierze jego następcy. Problematyczny Windows 8 zmusił giganta do zmiany zwyczaju i wydłużenia okresu dostępności Windows 7, ale udany Windows 10 powoduje, że gigant z Redmond nie ma litości dla miłośników starych rozwiązań.

31 października 2016 roku zostanie wstrzymana sprzedaż komputerów z Windows 7 i Windows 8.1. To oczywiście nie oznacza, że nie będziemy mogli tego robić na własną rękę przy założeniu, że producenci nadal będą wydawać sterowniki na swoje urządzenia. Wsparcie techniczne dla Windows 7 kończy się w 2020 roku, zaś dla Windows 8.1 w 2023 roku.

0
Źródło: ZDNet
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.