Do filmu o wiedźminie Geralcie dołącza Hollywood

Nam też ciężko w to uwierzyć, ale wygląda na to, że w końcu powstanie film o wiedźminie Geralcie (nie, do tej pory nic takiego nie powstało, a ta produkcja TVP to tylko plotki). Co więcej: wygląda na to, że film ten będzie miał odpowiednio wysoki budżet.

Ok, czyli: wiemy, że reżyserem filmu będzie Tomasz Bagiński. Wiemy również, że w produkcję zaangażuje się rzecz jasna Platige Image i wiemy, że firma cały czas szuka zagranicznych inwestorów, którzy chcieliby sfinansować produkcję. Dotacja od PISF nie wystarczy przecież na wszystkie efekty specjalne.

Od dzisiaj wiemy również, że oficjalnym partnerem przy produkcji filmowej Wiedźmina została firma Sean Daniel Company, która na swoim koncie ma już serię Mumia, film Ben-Hur i serial Expanse. Oprócz tego w dzisiejszych informacjach pojawiło się nazwisko nazwisko scenarzysty Wiedźmina. A raczej scenarzystki, bo chodzi tutaj o panią Thanię St. John – autorkę takich produkcji telewizyjnych jak Buffy: Postrach wampirów, Grimm, czy Chicago Fire.

Sam film powstanie na bazie dwóch opowiadań z tomu „Ostatnie życzenie” A. Sapkowskiego – te opowiadania to „Wiedźmin” i „Mniejsze zło”. Czyli do uratowania będzie jedna strzyga i jedna femme fatale. Całkiem nieźle.

0
Źródło: Stopklatka
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.