Facebook wprowadzi opcje ułatwiające rozstanie

Często w przypadku rozstania z partnerem nie chcemy usuwać go z kręgu naszych znajomych na Facebooku, ale niekoniecznie chcemy też by oglądał na bieżąco nasze wszystkie posty. Pozostaje także masa wirtualnych wspomnień - wspólnych zdjęć, otagowanych postów itp., które nie ułatwiają przejścia przez ten trudny okres.

Kelly Winters, Product Manager Facebooka, postanowiła wprowadzić opcje, dzięki którym powyższe problemy zostaną rozwiązane w taki sposób, by zarówno druga strona jak i grupa naszych znajomych nie miała o nowych zmianach pojęcia, przez co unikniemy kolejnych nieprzyjemnych sytuacji.

Przede wszystkim będziemy mogli ograniczyć ilość zdjęć, filmów czy postów, które na naszej tablicy mógłby zobaczyć były partner. Dodatkowo będziemy mogli zaznaczyć, kto z kręgu znajomych ma dostęp do zawartości naszej tablicy (lub pojedynczego postu) sprzed okresu rozstania. Jednym kliknięciem odtagujemy się też ze wszystkich wspólnych, udostępnionych materiałów.

Testy nowej funkcjonalności ruszyły wczoraj w USA. Być może na podstawie zebranych przez użytkowników doświadczeń Facebook postanowi je jeszcze ulepszyć, zanim dotrą do naszego regionu.

0
Źródło: Techspot.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.