Google Glass bez wyświetlacza?

Według źródeł do jakich dotarł serwis The Information oddział Google pracujący nad kolejną wersją Google Glass (przemianowaną na Project Aura) ma w zanadrzu aż trzy warianty tego urządzenia. Jeden z nich nie będzie posiadał żadnego ekranu.

Google Glass bez wyświetlacza brzmi absurdalnie, ale z pewnej perspektywy takie urządzenie może być nawet bardziej wygodne. Producent pracuje rzekomo nad wariantem gadżetu, który nie będzie miał formy okularów, a czegoś w stylu słuchawki Bluetooth. Komunikacja z urządzeniem możliwa byłaby tylko przy pomocy komend głosowych. W dalszym ciągu wykorzystywano by tutaj technologię przewodnictwa kostnego.

Taki wynalazek na pewno przypadłby do gustu sportowcom lub osobom, które nie chcą na siebie zwracać uwagi. Pozostałe wersje (lub wersja – nie wiadomo czy wszystkie trzy prototypy trafią później do sprzedaży) mają być kierowane na rynek biznesowy. Więcej szczegółów mamy poznać w przyszłym roku.

0
Źródło: The Information
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.