Google stworzył komunikator ze Star Treka

Nawet nie znając Star Treka każdy kojarzy charakterystyczne przypinki na uniformach bohaterów, które służyły załodze do wzajemnej komunikacji. Urządzenie wyprzedziło swoje czasy, a teraz Google postanowił przenieść je do rzeczywistości.
fot. TIME

fot. TIME

Amit Singhal z Google przyznał, że od zawsze marzył o takim komunikatorze. Dlatego dowodzony przez niego oddział innowacji postanowił stworzyć działający prototyp. Urządzenie łączy się przez Bluetooth ze smartfonem i wykorzystując mikrofon oraz głośniczek (możliwość podpięcia słuchawek) obsługuje komendy głosowe dzięki wsparciu Google Now. Wystarczy dotknąć przypinki i zadać asystentowi głosowemu pytanie lub polecenie. Dla jednych będzie to słuchawka Bluetooth w innej formie, dla fanów Star Treka – spełnienie marzeń.

Niestety nic nie wskazuje na to, by Google planował wyjść z fazy prototypu. Należy to potraktować raczej jako ciekawostkę zwracającą uwagę na to, że gigant czerpie inspiracje z filmów i literatury science-fiction.

0
Źródło: Ubergizmo.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.